Občanský spolek HON podporuje demonstraci organizátorů Chciplpes.cz

10.1. na Staroměstském náměstí ve 14:00 hod pod názvem "Otevřeme Česko!"

Dne 10.1. 2021 se uskuteční demonstrace za Otevřené Česko na Staroměstském náměstí od 14:00 hod.. Na této demonstraci vyhlásíme otevření České republiky. Nebudeme respektovat vládní opatření, která nefungují, ale naopak zapříčinila daleko vražednější pandemii chudoby, nezaměstnanosti, krachujících firem a nevzdělanosti. Celou demonstraci budou moderovat David Biksadský a Jan Dočekal. Vystoupí zde mimo jiné Jakub Olbert, Pavel Macek, Jiří Mika, Matěj Gregor, MUDr. Mirek Havrda, Libor Vondráček, Jiří Janeček, Dan Landa a další hosté.

Nedokážeme si představit, že bychom omezovali někomu jeho osobní svobodu na základě toho, zda je či není očkován na covid- 19 i na jakoukoliv jinou nemoc. Je přímo v rozporu s listinou základních práv a svobod, aby mohli chodit do restaurací, hotelů a obchodů pouze lidé, kteří splňují vládní požadavky? Vytváří se zde snad skupina poslušných občanů s privilegii? Nebo to chce vláda dotáhnout až k absurdní situaci, že k volbám pustí pouze očkované a otestované ovečky? Vláda se snaží rozdělit společnost a proti tomu musíme říci jasné NE!

Podle organizátora akce Jiřího Janečka by se vláda měla soustředit pouze na určité ohrožené skupiny obyvatel a zbytek omezení rozvolnit. „Rozhodně nemoc nezlehčujeme, chceme Česko otevřít za základních epidemických pravidel. Vláda by se ale měla zaměřit pouze na významně ohrožené osoby, jako jsou senioři,“ řekl Janeček, podle kterého je pro ně řešením dobrovolné očkování.