Dopis advokáta JUDr. Norberta Naxery k pondělnímu nástupu dětí do škol a jejich povinnému testování:
 
Vážení klienti,
posílám Vám vzorový dopis rodičů ředitelům škol.
 
Jak jste asi už zaznamenali v médiích, žalobu ve věci povinného testování zaměstnanců jsme prohráli. Nejvyšší správní soud nezajímaly žádné argumenty o rozporu s jinými zákony a s ústavou, ani zbytečnost testování, kterou jsem podložil řadou důkazů a odborných studií a vyjádření, ale trvali na tom, že napadené mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví bylo vydáno na základě zákona č. 94/2021 o mimořádných opatřeních (pandemický zákon) a tento zákon je zvláštní zákon, který má přednost před obecnými zákony jako je zákon na ochranu veřejného zdraví a zákon o zdravotních službách, i před mezinárodními smlouvami jako je úmluva o biomedicíně. S touto argumentací nesouhlasím, především o tom, že tento zvláštní zákon nemůže mít přednost před ústavou a listinou základních práv a svobod.
 
PRO ŽALOBU VE VĚCI ŠKOL TO ALE NIC NEZNAMENÁ.
 
Ani zavření škol, ani testování dětí nejsou na základě pandemického zákona, proto zde schází hlavní argument, který byl u testování zaměstnanců. Takže žaloby mají naději na úspěch.
 
V každém případě jenom na soudy se nemůžeme spoléhat, Můžeme být úspěšní, pokud ukážeme sílu, že je nás hodně. Proto je třeba aby se rodiče masově postavili na odpor proti týrání dětí ve školách.
 
Posílám Vám vzorový dopis, který můžete poslat ředitelům škol, třídním učitelům a starostům Vašeho města či obce, protože města jsou zřizovatelem škol.
 
POKUD CHCEME USPĚT, MUSÍ TO POSLAT DESETITISÍCE RODIČŮ!
 
Proto šiřte tyto dopisy mezi rodiči jak jen můžete. K tomu posílám další právní stanoviska, která jsem vypracoval spolu s dalšími advokáty, i ty můžete šířit.
 
Jestli se chcete se v boji proti týrání dětí ve školách angažovat více, mohli byste se postavit ráno před školu a rozdávat rodičům letáky se zkrácenou verzí přiloženého dopisu. Ty budou vytištěné příští týden. Tisk letáků můžete také podpořit libovolnou částkou, třeba jen pár stovek, zaslanou na transparentní účet spolku HON č. 2101886348/2010 u Fio banka a.s., nikoliv na můj účet, protože bych to musel zdanit, do zprávy pro příjemce napište: Příspěvek na činnost spolku-děti, jméno psát nemusíte. Každý může pomoci jak je v jeho možnostech, někdo může poslat peníze, někdo může letáky rozdávat, někdo třeba i obojí. Potřebujeme vybrat na tisk sto tisíc letáků a poštovné na jejich rozeslání po republice alespoň 30.000 Kč, pokud by nebyly vybrány, bude letáků méně, pokud by nebylo vybráno ani 10.000 Kč, letáky nebudou a peníze jednotlivým dárcům vrátíme, o tom kolik se vybralo se může přesvědčit každý přes internet, protože účet je transparentní.
 
JUDr. Norbert Naxera, advokát.
 
Pokud chce někdo dopis v lepším rozlišení, pište prosíme na email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my Vám to pošleme v pdf. FB bohužel kvalitu jpg textu neumožňuje 😭