Iniciativa Hnutí občanské nespokojenosti (HON ) připravuje na neděli 27. 9. od 15 hodin demonstraci na Palackého náměstí v Praze. Chtějí vyjádřit svůj nesouhlas se současným způsobem vedení země a anti-covidových opatření. Veřejného vyjádření vůle části občanů se má zúčastnit přes 1500 demonstrantů.

Před shromážděním vystoupí se svými projevy známé osobnosti, které také nesouhlasí se situací a chtějí svým jménem a účastí vyjádřit svoji nespokojenost a podpořit cíle demonstrace. Mezi nimi svoji účast potvrdili Klaudius Kryšpín – bubeník hudební skupiny Pražský výběr a Stromboli, Libor Matějčík – kytarista skupiny Motorband, herec Matouš Rajmont, lékařka Mudr. Monika Waksmundská a další.

V prohlášení hnutí HON mimo jiné stojí:

Chceme žít ve svobodné zemi, kde platí zákony, nařízení a vyhlášky jsou vydávány po zralé úvaze, zvážení jejich důsledků a po diskusi s odborníky, nikoliv nahodile a dle internetových průzkumů.

„Chceme, abychom mohli vládě věřit. Když veřejnosti sdělí jeden den jednu informaci a následující den ji změní a popře platnost té předchozí, tak si taková vláda nezaslouží důvěru svých občanů,“ sděluje nám iniciátor demonstrace Ivan Sochor.

Podle sdělení Ivana Sochora Hnutí občanské nespokojenosti nehájí zájem žádné konkrétní politické či lobbistické skupiny a nemá ani vlastní politické ambice. Jejich akce mají sloužit k informování veřejnosti bez zkreslování informací médii a k působení morálním tlakem a veřejným míněním na svědomí politiků této vlády.

Ladislav Jelínek

Článek: https://www.zulice.cz/praha/v-nedeli-27-9-bude-na-palackeho-namesti-v-praze-pres-1500-demonstrantu/